Wspomnienia Leny
Lata spędzone w czterdziestym drugim liceum nawet mimo utrudnienia w postaci pandemii obfite były w ciekawe inicjatywy.
Oprócz niekonwencjonalnych zajęć dodatkowych, bądź uzupełniających, jak brydż sportowy, język chiński, czy logika, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa, z innowacyjnymi metodami dydaktycznymi można było spotkać się również ze strony nauczycieli przedmiotów "standardowych" - w mojej pamięci na długo pozostaną kółka dyskusyjne czy nietypowe, skłaniające do refleksji zadania z religii; ciastka i herbatka towarzyszące pogawędkom na etyce; eksperymenty myślowe na lekcjach języka polskiego czy ćwiczenia realizowane czasami w ramach lekcji wychowawczych. Przyjemnym akcentem były też regularnie pojawiające się w ogłoszeniach na librusie wiadomości o kolejnych różnorakich wydarzeniach, od herbacianego tygodnia, czy dnia bez plecaka i w piżamie, aż po wyjścia na wykłady czy wydarzenia kulturalne.
Lena
Uczennica XLII LO w latach 2019-2022
