Wspomnienia Kamila
W szkole najbardziej zapamiętałem kadrę i atmosferę korytarzy pełnych ludzi.
Cała społeczność XLII LO to ludzie bardzo kochający i tolerancyjni; nauczyciele są solidni – dobrze wiedzą, że rolą ich i szkoły jest edukacja, choć wychowanie podopiecznych również jest dla nich ważne.
Jest to miejsce otwarte dla ludzi wielu kultur, stanów i tożsamości. Tym, co w tej szkole najbardziej zapamiętałem, są dyskusje. Poruszały one wszelkie płaszczyzny edukacji i życia, a rozmowy inicjowali nauczyciele, którzy nigdy tematów podejmowanych przez uczniów nie traktowali pobłażliwie. Z troską podchodzą do indywidualnych potrzeb uczniów – nie patrzą na klasę jak na grupę dwudziestu pięciu osób, ale jak na dwadzieścia pięć indywidualności.
Uczniowie należą do całej gamy osobowości, więc z pewnością nikt nie poczuje się odosobniony. Koleżeństwo idzie w parze
z przebywaniem w tej szkole – każdy poda ci pomocną dłoń, jeśli tylko będziesz mieć jakiś problem.
Szkołę skończyłem z dumą i świadomością, iż mimo to, że jestem absolwentem, to nadal mogę liczyć na tych ludzi, których codziennie widziałem na szkolnych korytarzach. Udało mi się dostać na wymarzoną uczelnię i to samo mogę powiedzieć o osobach koleżeńskich, które na studia zdawały wraz ze mną.
Kamil
Uczeń Gimnazjum nr 2 i XLII LO w latach 2016 - 2022
