top of page

Wspomnienia Justyny Gurbiel z domu Starościk

Ze szczególnym sentymentem wspominam moją wspaniałą Wychowawczynię, która nie tylko była świetną matematyczką ale również szlachetnym i cudownym Człowiekiem - Panią Barbarę Wronę. Nigdy nie zapomnę słów jakie wypowiedziała żegnając się z nami w ósmej klasie: „Życzę Wam aby przy okazji dążenia do sukcesu nie zapomnieliście o pozostaniu dobrymi ludźmi”- przemówiła tak, jaką sama prezentowała postawę życiową. 

W swoim prywatnym życiu była bardzo dobrą matką i my także czuliśmy tę jej opiekę roztaczaną nad nami, była sprawiedliwa i los każdego dziecka nie był jej obojętny.


 

Justyna Starościk

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 13 w latach 1978-1985 

bottom of page