JUBILEUSZOWY BAL CHARYTATYWNY
“Niech żyje Bal!
Bo to życie, to Bal jest nad Bale!
Niech żyje Bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!
Orkiestra gra!
Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte!
Dzień warty dnia! A to życie zachodu jest warte!”
Te słowa tekstu piosenki Agnieszki Osieckiej, w wykonaniu Maryli Rodowicz, przywitały uczestników Jubileuszowego Balu Charytatywnego XLII Liceum Ogólnokształcącego. Gospodarzami tego wydarzenia byli Dyrekcja i Rada Rodziców; gośćmi natomiast Nauczyciele i Rodzice Uczniów uczęszczających do XLII LO. Bal miał charakter eleganckiej domówki. Wszyscy zaproszeni przynieśli ze sobą coś do konsumpcji. W ten sposób stół, na to przeznaczony, zastawiony został po brzegi. Były sałatki, ciasta, torty, wędliny, koreczki i dużo innych pyszności. Uczestnicy bawili się na wspaniale przygotowanej sali gimnastcznej. Dekoracje, muzyka i nowoczesne oświetlenie to zasługa rodziców, absolwentów i Samorządu Uczniowskiego, który już od piątku pracował nad elementami wystroju.
Szykowne stroje nadawały sznyt wydarzeniu, a różnorodna muzyka uświetniła bal i zaspokoiła oczekiwania każdego uczestnika.
Już po raz czwarty została zorganizowana tego typu impreza. Przejdzie ona do historii przede wszystkim ze względu na bardzo dużą ilość osób, która wzięła w niej udział oraz sam charakter. Był to bowiem Jubileuszowy Bal Charytatywny.
mgr Karolina Stasińska
