top of page

JUBILEUSZOWY BAL CHARYTATYWNY

“Niech żyje Bal! 

Bo to życie, to Bal jest nad Bale! 

Niech żyje Bal! 

Drugi raz nie zaproszą nas wcale! 

Orkiestra gra! 

Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte! 

Dzień warty dnia! A to życie zachodu jest warte!”


 

Te słowa tekstu piosenki Agnieszki Osieckiej, w wykonaniu Maryli Rodowicz, przywitały uczestników Jubileuszowego Balu Charytatywnego XLII Liceum Ogólnokształcącego. Gospodarzami tego wydarzenia byli Dyrekcja i Rada Rodziców; gośćmi natomiast Nauczyciele i Rodzice Uczniów uczęszczających do XLII LO. Bal miał charakter eleganckiej domówki. Wszyscy zaproszeni przynieśli ze sobą coś do konsumpcji. W ten sposób stół, na to przeznaczony, zastawiony został po brzegi. Były sałatki, ciasta, torty, wędliny, koreczki i dużo innych pyszności. Uczestnicy bawili się na wspaniale przygotowanej sali gimnastcznej. Dekoracje, muzyka i nowoczesne oświetlenie to zasługa rodziców, absolwentów i Samorządu Uczniowskiego, który już od piątku pracował nad elementami wystroju. 

Szykowne stroje nadawały sznyt wydarzeniu, a różnorodna muzyka uświetniła bal  i  zaspokoiła  oczekiwania  każdego  uczestnika.

Już po raz czwarty została zorganizowana tego typu impreza. Przejdzie ona do historii przede wszystkim ze względu na bardzo dużą ilość osób, która wzięła w niej udział oraz sam charakter. Był to bowiem Jubileuszowy Bal Charytatywny.

mgr Karolina Stasińska

bottom of page